מדעי החיים

המחלקה המסחרית בפירמה, מעניקה ייעוץ משפטי מקיף לחברות ולתאגידים מהמובילים בשוק הישראלי והבינלאומי, עם התמחות בליווי חברות מתחום מדעי החיים, בדגש על מכשור רפואי, פארמה, ביוטכנולוגיה, ו- IT רפואי.

תחום מדעי החיים מחייב התמחות משפטית ספציפית, לאור ייחודיות ההסכמים בתחום זה, הכוללים בין השאר:

 • הסכמים אסטרטגיים
 • הסכמי שיתוף פעולה עם גופים אקדמיים
 • הסכמי הפצה ורישיון
 • התקשרויות לביצוע ניסויים קליניים
 • הכרות עם הרגולציה הרלוונטית
 • מיזוגים ורכישות ועוד

השירותים המסחריים כוללים ליווי מקיף בכל הנוגע לפעילות בשוק ההון הישראלי, עסקאות מיזוגים ורכישות, ליטיגציה, מיסוי, נדל"ן, עבודה, מכרזים וגבייה משפטית.

הצוות המשפטי כולל עורכי דין רב תחומיים ומומחים בתחומם, הפועלים במחלקות שונות, אשר מהוות כל אחת יחידה עצמאית ומקצועית מחד, וכולן יחד פועלות כמכלול מאידך, על מנת להעניק את מגוון השירותים המשפטיים החיוניים ללקוחות הפירמה לצורך השגת יתרון תחרותי וגיבוש נקודת מבט כוללת.

כמו כן, תאגידים פרטיים המעוניינים להפוך לציבוריים, יוכלו ליהנות ממעטפת שירותים כוללת של מחלקת חברות ציבוריות וממשל תאגידי.

צוות עורכי הדין מלווה את הלקוחות באופן שוטף ובעסקאות מורכבות, במטרה לפתח ולקדם את פעילותם המסחרית בארץ וברחבי העולם, ולסייע להם בפתיחת שווקים חדשים במיקומים אסטרטגיים.

 • ייצוג חברת Medaware  בסבב גיוס בראשות כמה משקיעים; חברת Becton Dickenson האמריקאית וקרן ההשקעות הסינית "Forbon". הייצוג המשפטי כלל ניסוח ההסכמים המסחריים וניהול הליך ההשקעה בכללותו. במסגרת העסקה התקשרה החברה בהסכם פיתוח עם אחד המשקיעים אשר ימומן על ידי "ישראל – ארה"ב", מחקר ופיתוח תעשייתי דו – לאומי "(BIRD). הצוות המשפטי שלנו ייצג את החברה גם במסגרת ההסכם עם BIRD.
 • ייצוג  חברת Nano Textile Ltd , בסבב השקעה של כ – 2 מיליון דולר ממשקיעים סינים כדלהלן וכן גם  ייצוג של החברה Betalin Therapeutics Ltd   כחלק מסבב השקעה של 1.5 מיליון דולר ממשקיעים סינים כדלהלן:Zhongguancun Transational רפואה מדע וטכנולוגיה ושות 'בע"מ, צ'ונגצ' Liangjiang Yuanchuang רפואה. Transational מדע וטכנולוגיה ושות 'בע"מ, בייג'ינג BASIBA ביו רפואית הנדסה מדע וטכנולוגיה פיתוח ושות' בע"מ,בייג'ינג Jishi דאז ביולוגי מדע וטכנולוגיה.
 • ייצוג חברה בתחום הפארמה במהלך שנת 2017 במספר עסקאות רישוי מול חברות הפארמה המובילות בעולם, ביניהן חברת התרופות המובילה Novartis. הצוות המשפטי ליווה את החברה בניסוח הסכם הרישיון לשימוש בטכנולוגיה של החברה לצורך אפשרות למחקר ופיתוח התרופה. הפוטנציאל הכספי של עסקאות מסוג זה נאמד בעשרות מיליוני דולרים.
 • ייצוג  חברת  V-Wave Medical את בעלי המניות של החברה במכירת מניות בהיקף של 1.8 מיליון דולר לקרן Israeli Secondary Fund. העבודה כללה ניסוח ההסכמים, שינוי תקנונים, בדיקת הסכמי נאמנות וכיוצב'.
 • ייצוג  חברתLevation Pharmaבסבב גיוס ראשון במסגרתו גייסה 2.6 מיליון דולר משתי קרנות כדלהלן: Pontifax ו – Peregine. העבודה המשפטית כללה את הכנת מסמכי העסקה, טיפול בהסכמי המייסדים וסגירת הסכם ההשקעה.
 • ייצוג חברת  Pluristem Therapeutics Incבפרסום תשקיף מדף בישראל. המהלך ראשוני מסוגו בארץ (היות ופלוריסטם חברה שהתאגדה בארה"ב ונסחרת בארה"ב ובישראל) ומאפשר לפלוריסטם לגייס כסף בו זמנית תחת אותה הנפקה גם בארה"ב וגם בישראל כחברה דואלית. בנוסף ליווה את החברה בהנפקה ציבורית בבורסה בתל אביב וברישום המניות בארה"ב כדי לאפשר את המסחר גם בארה"ב. במסגרת ההנפקה תגייס החברה מינימום של 42 מיליון ₪.
 • ייצוג חברת  Colospan Israel   בסבב גיוס בהיקף של 7.7 מיליון דולר. המשקיעים המובילים בסבב הגיוס היו קרן טרייונצ'רס וחברת ציוד רפואי בינלאומית. בנוסף, השתתפו בו המשקיעים הקיימים בחברה – קרן אנטומיה שמוחזקת על ידי כלל ביוטכנולוגיה (50%), מכון אמית של הטכניון וקרן דוקור. בעקבות הגיוס תרד אחזקתה של קרן אנטומיה ל-19% ממניותיה של קולוספן. לגיוס הנוכחי קודמים סבבים שבהם גייסה החברה 4.7 מיליון דולר.
 •  ייצוג  חברת Alcobra Pharma Ltd  בעסקה ייחודית מסוג Reverse IPO שנעשית בצורה של הנפקה פרטית. בעסקה כזו השליטה בחברת האם, הרוכשת, עוברת לידי בעלי המניות בחברה הנרכשת (במקרה זה, Arcturus).  מבנה כזה נועד לשמר את רישום Alcobra Pharma בנאסדק. ההנפקה הפרטית מאפשרת לסגור את העסקה במהירות רבה.

 

חדשות אחרונות